Przewodnik po fasonach
Przewodnik po fasonach naszej marki
…nie będę tego kryć – mój ulubieniec. Miękki i wygodny, fiszbiny przestaną kojarzyć Ci się z narzędziem tortur ;) Ma bardzo niski mostek. Możesz założyć na niego bluzkę czy sukienkę z naprawdę głębokim dekoltem w kształcie litery „V”. Jeśli oczywiście chcesz. I pro tip, oczywiście jeśli będziesz chciała, możesz w tym staniku zrobić jeszcze bardziej oszałamiający dekolt, gdy przepniesz ramiączka na krzyż (nie zapomnij tylko wyregulować ich długości). A przy okazji odciążysz ramiona.
…biustonosze, które formują piersi w krągłe jabłuszka, z efektem push up. Są to kroje usztywniane delikatną pianką, z wkładkami do korekty asymetrii i pushupowania. Obie konstrukcje mają niski mostek, ale PLP ma obłędnie niski, czyli dobrze sprawdzi się przy głębokich – niczym myśli największych myślicieli – dekoltach.
…najbardziej uniwersalny w dopasowaniu z krojów usztywnianych – lubi się z większością biustów (a to wcale nie takie oczywiste, bo naprawdę nie każdy krój jest dla każdego biustu, ze względu na budowę i kondycję piersi).
…miękkie balkonetki (BML to BM z lamówką w obwodzie). Jeśli nie wiesz od jakiego kroju zacząć mierzenie lub w ogóle wątpisz, że biustonosz może być lepszy, przymierz BM. To pewniak, który radzi sobie nawet z biustami „po przejściach”. Ma wyższy mostek (niż np. krój PLM) i bardziej zabudowane miski, które dobrze okalają piersi i trzymają je w ryzach. Biust jest zebrany do środka, uniesiony, ale nie ma ryzyka wylewania.
…genialne rozwiązanie dla tych, które nie lubią „miękusów”, a piankowe biustonosze uważają za zbyt pancerne. SFL to SF z przepinanymi ramiączkami i miękkim wykończeniem obwodu. Są półusztywniane – podstawę misek wykonujemy w tym kroju ze stabilnej, lekko usztywnianej specjalną technologią dzianiny. Dzięki temu idealnie zbierają, kształtują i windują biust w górę. Utrzymują go na odpowiedniej wysokości i to bez wkładek. Podobnie jak BM, to dobry krój dla biustów „po przejściach”.
…oznaczenie półmiękkich staników, których konstrukcja odpowiada potrzebom posiadaczek dużego biustu. I kiedy mówię duży, to naprawdę mam na myśli rozmiary z drugiej połowy alfabetu i to mierzone według mojej rozmiarówki: zakres rozmiarów zaczynam w tych krojach od miseczki KK, a kończę nawet na R (zakres zmienia się w zależności od obwodu). O jakich potrzebach pomyślałam przy tych krojach?
- Wąskie fiszbiny, które nie wypełniają kanalików, są zdecydowanie krótsze niż standardowe, dlatego nie wżynają się w ciało.
- Mocny, mało rozciągliwy obwód, który podczas użytkowania biustonosza sprosta ciężarowi biustu.
- Dolna część misek jest z dzianiny wzmacnianej w nowatorskiej technologii, by podtrzymać biust na odpowiedniej wysokości.
- Komfortowe wykończenie dolnej krawędzi.
- Ramiączka regulowane na całej długości i konstrukcja, która nadaje okrągły kształt piersiom, unosi je i zbiera do środka. Dzięki temu biust nie wychodzi poza obrys ciała i sylwetka zyskuje na lekkości.
No dobrze, a czym się różnią te kroje? Wysokością mostka, zabudowaniem misek i… przepinanymi ramiączkami. FB ma bardziej zabudowane miski i wyższy mostek niż FB-PL. W modelach o kroju FB-PL jest opcja przepinania ramiączek na krzyż. Zastosowaliśmy specjalne zapięcia z przodu, nie haczyki, bo jednak przy ciężkim biuście potrzebne jest rozwiązanie, które jest stabilne, a nie żyje własnym życiem.
…cudotwórca ;) Świetnie eksponuje biust – brzeg miseczek tworzy prawie poziomą linię, a pianka zapewnia robiący wrażenie kształt piersi. Jeśli lubisz szerokie dekolty, zaprzyjaźnisz się z tym krojem.
…biustonosz-hybryda. Konstrukcja opiera się na kroju BM, czyli jest miękki, ale! Tu zaczyna się magia. Ten stanik można z miękkiego przekształcić w semi-soft, push-up oraz… zapewnić sobie korektę asymetrii piersi znacznie przekraczającą delikatne wypełnienie misek, jakie zapewniają standardowe wkładki. Czyli w sumie HBM to trzy staniki! Na szczęście płacisz tylko za jeden ;)
…tiulowe i koronkowe, najbardziej zmysłowe propozycje w mojej ofercie. Mają wyższy mostek (niż w kroju PLM), dobrze sprawdzą się do średnio głębokich dekoltów.
…moje bezfiszbinowe gwiazdy. Tak, dobrze przeczytałaś – nie mają fiszbin. Zero drutów. Ani grama. Ani centymetra. A mimo to ich konstrukcja zapewnia zebranie piersi i uniesienie. Oczywiście nie jest to efekt push up, jaki uzyskasz w modelach z fiszbinami i wkładkami, ale support jest. I to zdecydowanie lepszy niż na wielu infoliniach ;) Topy mamy w dwóch wersjach – zapinane z tyłu i zapinane z przodu. I choć „kliki” – te zapięcia z przodu – mogą wydać Ci się na pierwszy rzut oka duże, to są naprawdę wygodne i grzecznie chowają się pod bluzką (chyba że założysz super obcisłą, to nie ma zmiłuj – nie ukryjesz ich).
Podsumowując:
- gdy szukasz modeli usztywnianych, wypatruj oznaczeń PL, PLP, S, CHP
- gdy szukasz modeli miękkich, wyszukaj oznaczeń BM, BML, PLM, SM/SMN
- gdy nie lubisz „miękusów” i „pancernych” – zobacz modele SF i SF-L
- gdy szukasz bezkompromisowego rozwiązania przy asymetrii, od razu kliknij w HBM
- gdy szukasz modeli z bardzo niskim mostkiem, wybierz PLM, PLP lub PL
- gdy szukasz biustonoszy z wyższym mostkiem, przyjrzyj się BM/BML, SF/SF-L, S, CHP, SM/SMN, FB
- gdy szukasz biustonoszy na duży – naprawdę duży, a nie duży według sieciówkowej rozmiarówki – biust, sprawdź koniecznie kroje FB i FB-PL
- gdy szukasz czegoś bez fiszbin, przymierz nasze topy – zapinane z przodu lub z tyłu
- gdy szukasz, a nie możesz czegoś u nas znaleźć – napisz do mnie <3 Możesz wysłać maila (sklep@ewa-michalak.pl) lub napisać na Instagramie lub Facebooku.